Bolca Hindi

10 Temmuz 2020
Bolca Hindi

1980 yılında kurulmuş olan Bolca Hindi sektörün gelişmesi ile Şerafettin Erbayram tarafından kuruluşu en çok kapasiteye sahip olan aynı zamanda Kaliforniya türü olan beyaz hindi ile üretimini sağlayan ilk fabrikadır.

Fabrikanın kuruluş zamanlarında kendi kümes ve kuluçka yerlerine sahip olmadığından dolayı başka bir yerde kiralayarak kullandığı kümes ve kuluçka çiftliklerinde işini devam ettirdi daha sonrasında fabrikanın ve bulunduğu sektörün de genişlemesi ve gelişmesi ile kuluçka ve kümeslerin içerisinde bulunduğu kendisine ait olan kuluçkahanesini kurdu.

Zamanla gelişme gösteren firma kurumsallığını kazanarak birçok alanda sertifika almaya hak görülmüştür. Bunların arasında yiyeceklerde en çok dikkat edilen helallik sertifikası, türk standartlarına uygunluk, gıda yönetimi sistemine uygunluk, imalata yeterlilik sertifikaların bulunması ile birlikte daha birçok alan sertifikası bulunmaktadır.

Bolca Hindi Ürünleri Gelişim Süreci

Kaliforniya cinsi olan beyaz hindiyi Türkiye’de yetiştiren ilk firma olarak adını tanıtan Bolca Hindi Bolu başta olmak üzere İstanbul Ankara Antalya gibi daha birçok şehirde de hizmet vermektedir. Beyaz hindiler; yemlerin de kullanmış olduğu doğal ürünler ile harmanlanmış vitamin ve mineral bakımından zengin kendine has adını duyuran yemler ile beslenir.

Üretildiği yerde işlenmeye devam ettiği için ürünlerde hiçbir bozulma ile karşılaşılması söz konusu bile olmaz iken nakliye için kullandığı her bir araçta nakliye standartlarına uygun şatları da sağlamıştır. Nakliye esnasında firma görevlilerin gelerek, tüm sayım ve kontrol işlemlerini kendileri yaptıkları bilinmekle birlikte, en güvenilir şekilde hizmet sağladıkları bilinmektedir.

Bolca Hindi Hizmetleri

Müşteri memnuniyeti ve helal ürün üretmenin önemli bir yere sahip olduğu bilinmekle birlikte adımlarını atmaya devam etmiştir ve bu kapsamda Bolca Hindi attığı büyük imza ile üretime devam ederken saatte kesim hızının tonlarca üzerine çıktığı birçok kesimhane ve binlerce adet hindiyi içerisinde bulundurabilecek kapasiteye sahip kuluçka merkezlerini bünyesi altında çoğaltmaya devam etmiştir.

Kaliforniya cinsi olan beyaz hindiler hijyen standartları içerisinde kesim şartlarına uygun bir şekilde yetiştirilmeye yeni ve daha modern hanelerde hızlı ve başarılı bir şekilde hizmete devam etmektedir.