Kuzu Fiyatları

1 Ocak 2021
Kuzu Fiyatları

Kuzu fiyatları anlık olarak arz-talep durumuna göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kuzunun yetiştirilme ortamı ve besin şekli etin kalitesini de etkilemektedir. Dolayısıyla yediği yemler kimyasal beslenme ya da doğal beslenme yöntemleri etin kansorejen madde içermesini ya da sağlıklı olmasını sağladığı için fiyat konusunda da farklılık göstermektedir. Ancak etin hangi hayvandan elde edildiği ve elde edilen hayvanın yetiştirilme koşulları tüketici tarafından kesin olarak bilinemeyebilir. Bu durumda güvenilir et sağlayıcı kurumların nerelerden hangi şartlarda yetişmiş olan kuzu etlerini sunduğunu öğrenebilmek mümkündür. Hatta tüketiciler yetiştirilme koşullarından kesim ve halka sunulmasına kadar tüm aşamaları birebir görme şansını da firmamız sayesinde elde edebilmektedir.

2021 Kuzu Fiyatları

Ülke nüfusumuza oranla üretilen kuzu ve kırmızı et hayvanları oldukça azdır. Bu nedenle kuzu fiyatları diğer kırmızı et türlerine göre daha yüksektir. Sağlıklı ortamda doğal şartlarla yetiştirilmiş olan kuzularda sağlığa zararlı herhangi bir durumun söz konusu olmaması hijyen kurallarına riayet edilerek ve her aşamasında kriterlere uyularak elde edilen kuzu eti taşpi kalitesi ile sofralarımıza en uygun fiyatlara sunulmaktadır.

Kuzu eti genç hayvanlardan elde edilmesinden dolayı sığır etinden keçi ve oğlak etinden daha lezzetlidir. Firmamızın ilkeli yetiştiriciliği sayesinde doğal yemler ve doğal şartlar kullanılarak yetiştirilmekte olan kuzularda lezzetli et kalitesi oldukça yüksektir. Bu nedenle 2021 kuzu fiyatları  değerlendirildiğinde firmamızın sunmuş olduğu kuzu etleri kalitesine nazaran oldukça uygun fiyatlı  olarak kendini göstermektedir.

Kuzu Et Fiyatları Güncel

Ülkemizin çoğunluğu müslüman olması nedeniyle et alımlarında etin doğal ortamda yetişmiş hayvanlardan elde edildiğini bilmek kadar İslami koşullara riayet edilerek kesimin yapıldığından da emin olması, helal sertifikasının bulunması gereklidir. Aynı şekilde kesim yapılırken hijyen şartlarına uyulması el değmeden paketlenmesi önemlidir.

Sunulmakta olan tüm hizmetlerin kaliteli olması kuzu fiyatları için çok belirleyici olmamakla birlikte fiyatların belirlenmesi yetiştiricilikte üretim kesim ulaştırma maliyetlerinin tamamına göre hesaplanmaktadır. En kaliteli etler güncel fiyatlarla sunulurken piyasanın en uygun ve en lezzetli eti de taşpi garantisi ile tüm kuzu eti severlere sunulmaktadır.