Bolca Hindi Şimdi Erpiliç Güvencesi İle Sofralarınızda

18 September 2020
Bolca Hindi Şimdi Erpiliç Güvencesi İle Sofralarınızda

Bolca hindi beyaz et sektöründe sanayi bazlı ilk hindi yetiştiriciliği firmasıdır. Çalışmalarının neticesinde yaklaşık 30 yıllık bir deneyime imza atmıştır. Hindi yalnızca yılbaşının lezzetli bir besini olmaktan çıkarıp istediğiniz her an piliç gibi sofralarınıza bulundurmanız için mükemmel bir organizasyon olan Erpiliç bu kaliteyi kendi bünyesine kattı. Bu kalite artık yeni bir marka ile Erpiliç güvencesi ile sofralarınıza geliyor.

Erpiliç ve bolca hindi tecrübelerini birleştirerek sektördeki güveni artık hafızalara perçinlemiştir. Hindi üretimi serüvenine ilk defa bir üniversitenin kuluçka kümeslerinde başlayan bolca hindi işletmesini Günden güne büyüterek kaliteli hindiler yetiştirerek sofralarınıza getirmiştir. Bolca hindi üretiminde tüm gerekli olan sertifikalara sahiptir bunlar yanında helal gıda sertifikası bulundurmaktadır. Belgelerimiz yalnızca belge olmayıp tamamıyla uygulamalarımızın bir özetidir.

Helal Gıda Bolca Hindi Erpiliç İle Sofralarda

İslam dini için helal gıda da oldukça mühim bir meseledir. Tükettiğimiz besinlerin İslam dinine göre helal yollarla kesilmesi gerekmektedir.  Türkiye’de ilk defa California hindi türü olan cinsi üreterek, üretilen hindileri İslami usullerle kesip temizlemekteyiz. Bu işlemin belgelendirerek siz değerli müşterilerimizin aklındaki şüpheleri yok etmekteyiz.

Halihazırda tüm sertifikaları bulunan ve oldukça kaliteli olan bolca hindi Türkiye’nin en büyük beyaz et üreticisi olan firmamız  Erpiliç tarafından satın alınmıştır. Sektördeki tecrübesiyle ve kapasitesiyle bilinmekte olan sektörün parçası olmuştur. Bolca hindi üretim tecrübesini ve kapasitesini bu yöntemle artırmış Erpiliç güvencesi ile sofralarınızda yer almaktadır.

Hindi Etinin Faydaları Nelerdir?

Hindi eti günümüzde oldukça yüksek miktarlarda tüketilen beyaz et türüdür. Geçmişte yerel halk,  köylüler tarafından kendi ihtiyaçlarının giderilmesi için yetiştirilen hindiler şehirleşmenin artmasıyla artık Çiftlik ortamlarında yetiştirilerek yüksek miktarlarda ki hindi ihtiyacı giderilmektedir. Hindi etini vazgeçilmez yapan şey tavuk etinden daha zengin vitamin ve minerallere sahip olması ve aynı zamanda kırmızı ete göre de daha az kalori, daha az yağ içermesidir. Sizlerde Erpiliç ile faydalı beslenebilirsiniz.

Aynı zamanda B1 B2 B3 vitaminlerini ve birçok minerali bünyesinde taşıdığı için vücuttaki vitamin ve mineral eksiklikleri çoğunu gidermektedir. Yağ oranı az olduğu için kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı vücudun dostudur. İçerisindeki yüksek proteinler sayesinde oldukça doyurucu bir besindir. Bir araştırmada Hindinin içerisinde bulunan bir maddenin mutluluk veren besinler arasında yer aldığı da bilinmektedir. İyi bir antioksidan olan hindi eti genç kalmanıza yardımcı olur. İçerisinde bol miktarda çinko bulundurduğu için vücudunuzdaki yara iyileşmelerinde ve bağışıklık sisteminizin düzenli bir şekilde çalışmasında oldukça etkilidir.